Kurumsal

Şirketimiz Bilgeinox’un temelleri , 1948 yılında atılmış, ticaret hayatına bütangaz tüpleri ve otomotiv yan sanayi ürünleri üreterek başlamıştır. Ardından paslanmaz çelik ev tipi mutfak eşyaları, paslanmaz çelik tencereler gibi 300 çeşit ürün ile ticaret hayatına devam etmiştir. Anadolu’da, 6 ilde kurulan satış müdürlükleri ile pazarda ciddi söz sahibi olmuş, büyümüş ve paslanmaz tencerelerini, tüm Türkiye’de hanelere, perakende olarak ilk pazarlayan firma olmuştur . Bugün ise paslanmaz çelikten çelik mutfak gereçleri üretimi konusunda, yarım asırdan fazla bir süredir faaliyet gösteren firmamız endüstriyel tip kullanıma yönelik ürünler tasarlamakta ve üretmektedir.

Batıda Endüstriyel Mutfak Sektörü, 100 yıllık bir geçmişe sahipken, ülkemizde mutfak sektörü, 1970’li yıllarda başlamış ancak, hızla gelişerek bugün Avrupa ile rekabet eder seviyeye ulaşmıştır. Bu süre içinde bir taraftan ihtiyaçlar ve istekler artarken, diğer taraftan kalite bilincinin gelişmesi ile birçok yenilik yaşama geçmiştir. Bilgeinox milyonlarca insanın sağlığından sorumlu olduğunun bilincindedir. Bu yüzden tüm ürün ve imalatlarımız %100 tüketici güvenliği ve hijyen bilinci ile tasarlanır, üretilir ve satışa sunulur.

Teknolojik olanaklarını, donanımlı kadrosu ve yarım asırlık tasarım ve üretim becerisi ile birleştiren firmamız, kendi ürettiği kalıplar ile endüstriyel mutfak sektörünün öncüsü, lokomotifi konumundadır.

Endüstriyel Mutfak Sektöründe faaliyet gösteren, gerek yerli, gerekse yabancı birçok markanın çözüm ortağı, tasarımcısı, tedarikçisi olan firmamız ve yaklaşık 300 kişilik ekibimiz ile 15 bin metrekarelik fabrikamızda ürettiğimiz, kalitesi ulusal ve uluslararası standartlar ile belgelenmiş ürünler ile gerek yurt içinde ,gerekse dünyada 55’in üzerinde ülkeye ürünlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Şirketimiz bugüne kadar uzun yıllar sektördeki konumu, birikimi ve tecrübesi ile sektöre ve ülke ekonomisine değer katmış saygınlık güvenilirlik ve haklı bir başarı elde etmiştir.

Ürün çeşitliliğine müşteri talepleri doğrultusunda sürekli yeni ürünler katan firmamız, bugün geldiği noktada, kullandığı teknoloji, ürün kalitesi, tasarım gücü ve ulaştığı büyüklük ile, derin çekme ve pres baskı paslanmaz çelik ürün üretiminde, dünya pazarında önemli bir bilinilirliğe ve yere sahiptir.

Bilgeinox, ürün gamındaki ürünler ile hem son kullanıcılara hem de sektörde faaliyet gösteren diğer üretici firmalara, toptancılara ve bayilerine hizmet vermektedir. Çeşitliliği ile Türkiye’de rakipsiz olan ürün gamında, devrilir tavalar, kaynatma tencereleri, tablalı tablasız evyeler, tablalı ve tablasız servis ünitesi hazneleri (Benmariler, Gastronorm KüvetlerTaşıma ve servis ekipmanları), Her türlü pişirme ekipmanı hazneleri ve üst tablaları (fritöz, kaynatma tenceresi, v.hazneleri) bulunmaktadır.

Geleceği şekillendirmek, kurulan iyi bir yönetim sistemiyle, müşteri ve insan merkezli olmakla mümkündür. Nitelikli ve kaliteli insan, kaliteli iş ve kaliteli kurumlar geleceği aydınlatabilir. İşte biz Bilgeinox ailesi olarak tüm bu değerlerimiz ve vizyonumuzla, yarım asır önce başladığımız bu yolculukta bir dünya şirketi olma yolunda hızla ilerliyoruz.

Şirketimiz güven ve itibar üzerine kuruludur. Bu durum müşterilerimizin beklentileri, ürünlerimiz hakkında ne hissettiği ve bizleri nasıl algıladığı konusunda son derece etkilidir. Temel değerlerimiz; dürüst ve güvenilir olmak, sektörde yenilikçi ve yaratıcı olmak, müşteri ve kalite odaklı olmak, çalışanlarımıza değer vermektir.

Son yıllardaki fiziksel alan büyüklükleri, yatırımları, pazar konumlanması, tedarikçi portföyünün gelişmesi, yurtiçi ve yurtdışı çok önemli markalarla işbirlikleri geliştirmesi, bunun en önemli kanıtıdır.

Diğer taraftan bizler stratejik işbirlikleri geliştirirken ihracatımız geçmişe nazaran önemli bir büyüme kaydetmiş ve bu çerçevede yeni alt yapı ve yatırımlarına hız verirken bir taraftan da Toplam Kalite ve sistem çalışmalarını yaşama geçirmekteyiz. Paslanmaz çelik mutfak gereçleri ve özel derin çekme konusunda yarım asırdan fazla bir süredir faaliyet gösteren firmamız gelecek vizyonun da marka değerini arttırarak yeni stratejilerle sürekli ve sürdürülebilir organik ve inorganik büyüme hedefleri gerçekleştirecektir.

Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimizden oluşan tüm paydaşlarımızın desteği ve katkılarıyla, eminiz ki şirketimiz kendisine gösterilen güveni hak etmeye devam edecektir.

Saygılarımızla…

 

1948

Şirketimiz BilgeInox’un temelleri , 1948 yılında, Ahmet Bilge ve Mehmet Bilge tarafından ‘’Bilge Çelik’’ adıyla atılmış, ticaret hayatına defter, bisküvi, toz şeker, oyuncak, bulaşık eldiveni ve daha bir çok ürün çeşidini üreterek devam etmişlerdir.

1958

1958 yılına gelindiğinde, önce Likidgaz ile başlayan, ardından yurt dışından getirilen, pres ve tozaltı kaynak teknolojisi ile Aygaz, Mutfak gaz gibi firmalarında tedarikçisi olmasını sağlayan bütan ve piknik tüpü üretimine başlanmış, ürün çeşitliliğine devam edilip, Tofaş yan sanayi için ön ve arka tampon ve çelik jant ve Chreysler firması için fren pabuçları üretmiştir.

1975

1975 yılı itibariyle firmamız paslanmaz sac ticareti ve paslanmaz tam mamül ve ürün imalatı olmak üzere 2 ayrı firma haline dönüştürmüşlerdir.
Bu düzenlemenin ardından Sayın Ahmet Bilge tarafından kurulan ‘’Bilge Metal’’ firması çalışma hayatına, paslanmaz çelik ev tipi mutfak eşyaları, paslanmaz çelik tencereler gibi 300 çeşit ürün ile ticaret hayatına devam etmiş, Anadolu’da, 6 ilde kurulan satış müdürlükleri ile pazarda ciddi söz sahibi olmuş, büyümüş ve paslanmaz tencerelerini, tüm Türkiye’de hanelere, perakende olarak ilk pazarlayan firma olmuştur.

1992

1992 de Arçelik tedarikçisi Eksen firması ile çalışılmaya başlanmış ve endüstriyel mutfak sektöründe çok büyük önemi olan Gastronorm Küvet üretimine başlanmıştır.

1994

1994 yılında Türkiye’de ilk düdüklü tencere imalatına başlanmış olup 1994-2000 yılları arasında ayda 40.000 adet düdüklü tencere üretimi gerçekleşmiştir.

2000

2000 yılında firmamız kurucularından olan Sayın Ahmet Bilge’yi yitirdik. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Aynı yıl GN küvet üretimine ek olarak endüstriyel eviye üretimine başlanmıştır.
Bu yılın başlarında endüstriyel mutfak sektörüne başarılı bir geçiş gerçekleştirilmiştir.

2003

2003 yılında aldığımız ISO 9001:2000 kalite belgeleri ile yönetimsel olarak kalite sistemlerine uygunluğunu belgelendirmiş ve 2008 senesine kadar geçen zamanda ürün çeşitliliğine benmari havuzları ve tablalı evyeleri de katmıştır.

2009

2009 yılında, bir uluslararası bulaşık makinası üreticisi için ilk kez yüksek teknoloji ve derin sıvama şekillendirme sistemleri kullanarak Bulaşık Yıkama Makinası tanklarının üretimine geçilmiştir…

2011

2011 yılı itibariyle modüler pişirme ekipmanları için çeşitli tabla ve ekipmanların üretimine başlanmıştır.

2013

2013 yılında Gebze Makine İhtisas OSB de gerçekleştirdiğimiz ve ileri teknolojili makine parkuruna sahip olduğumuz 20 bin m² alanda kurulu 15 bin m² lik üretim tesisimizi faaliyete geçirmiş bulunmaktayız.

2014

2014 yılında Bayrampaşa da bulunan mevcut yerimizde Mon Reve isimli bir rezidans projesi başlatılmıştır.

2015

Ürün çeşitliliğine müşteri talepleri doğrultusunda sürekli yeni ürünler katan firmamız, bugün geldiği noktada, kullandığı teknoloji, ürün kalitesi, tasarım gücü ve ulaştığı büyüklük ile, derin çekme ve pres baskı paslanmaz çelik ürün üretiminde, Dünya pazarında önemli bir bilinilirliğe ve yere sahiptir.

2019

Endüstriyel mutfak sektöründe faaliyet gösteren, gerek yerli, gerek yabancı birçok markanın çözüm ortağı, tasarımcısı, tedarikçisi olan firmamız, bugün 15 bin m² alanda, Bilge ailesi olarak 300 den fazla çalışanı ve uluslararası kalite standartlarında üretimi ile 65 den fazla ülkeye ürün ihraç etmekte, Ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

HEDEFİMİZ : ‘BİR DÜNYA MARKASI OLMAKTIR’

Kuruluşundan bu yana gösterdiği gelişimin seyri ve bulunduğu nokta itibariyle Bilgeinoks’un bundan sonraki süreci
“Dünya Markası ve Dünya Şirketi “ olma sürecidir ve fiilen bu yola girmiş bulunmaktadır. Çok yönlü ve yoğun rekabetin sürdüğü dünya pazarlarında başarımızı sürekli kılabilmemiz için ; Yönetimde, çağdaş ve bilimsel yönetim ve işletmecilik prensiplerini esas alan, kuruluşumuzun bugünkü ve gelecekteki hedeflerine yönelik, bilimsel organizasyon prensip ve kriterlerine göre yapılanarak, sadece tepede değil her kademede kurumsallaşmayı geliştireceğiz yeni dünya düzeninde ülke coğrafyaları değişirken ve sınırlar yeniden çizilirken hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bizler orta ve uzun vadeli hazırladığımız stratejik planlarla yolumuza yeni yaklaşımlarla devam etmekteyiz. Bu yönde şirketimiz bugüne kadar uzun yıllar sektördeki konumu, birikimi ve tecrübesi ile sektöre ve Ülke ekonomisine değer katmış saygın güvenilir ve haklı bir başarı elde etmiştir.

Yönetim sisteminin kalitesi ve sürdürülebilirliği şirketleri geleceğe taşır.
Tüm iş sonuçlarında mükemmelliğe ulaşabilmek için koşulsuz müşteri ve çalışan memnuniyetindeki başarı; doğru bir stratejik planlamanın yapılması, çalışanları, kaynakları ve kalite sistemi ile süreçlerin tüm liderlerce etkin bir şekilde yönlendirilmesi ile gerçekleşebilir

Toplam kalite yönetimi ve özdeğerlendirme kuruma değer katar.
Kurumsal yönetim çerçevesinin sürekli ve sürdürülebilir bir parçası haline gelen özdeğerlendirme ve bağımsız denetim hizmetleri sistemlerinin uluslararası standartlara ulaşmasını tedarik zinciri yönetiminin kalitesini ve verimliliğin arttırılmasını da sağlamaktadır.

Başta çalışanlarımız ve müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımız varlık nedenimizdir.
İnsan odaklı anlayışımız gereği çalışanlarımızın mutluluğu ve müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. Bu öncelik bizi tüm süreçlerimizde sürekli iyileştirmeye ve gelişmeye götüren en önemli iki faktördür. Çünkü farkı yaratan insan olduğu gibi bütün eylemlerimiz insanların mutluluğu üzerinedir.

Bugün, sınırlarımızda sürekli hale gelen çatışmalara, uzun yıllardır yaşadığımız terör sorununa ve zaman zaman oluşan ekonomik istikrarsızlıklara rağmen günümüzde ülkemiz oldukça güçlü yapısı ile bu sorunların üstesinden gelecektir. Üretime olan inanç ve bilinç kuvvetlendikçe endüstriyel sektörlere olan yatırımlar artmakta, bir taraftan bu artış ülke ekonomisine katkı sağlarken, diğer taraftan ekonomimizdeki dengeli büyüme ile zincirin önemli halkalarından biri olan ihracat rakamları da artacaktır.

Kuruluşundan bugüne ihracatımızdaki büyüme hedefinden hiç sapmadan büyüyen şirketimz, bu yönde geliştirdiği stratejiler edindiği yeni teknolojiler kalite sistem belgeleri ile toplam kalite yönetiminin tüm fonksiyonlarını kullanarak yeni insan kaynaklarımız ile dünya şirketi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Mutluluğunuz mutluluğumuzdur …

Ergun Bilge
Bilge İnoks A.Ş
Yönetim Kurulu Başkanı

Neden Bilge İnox ?

Size Paslanmaz çelik derin çekme/sıvama ile ilgili ihtiyacınız olan herşeyi sunuyoruz.

 • Sizin özel ölçülü ürünleriniz için küçük minimum sipariş miktarları
 • Tasarım mükemmeliyeti ve cnc teknolojisi sonuçlu ürünler
 • Üretim ekibimizdeki mühendis ve teknisyenlerden oluşan beyin takımı
 • Cad/Cam, 2D, 3D modelleme, lazer kesim, cnc kaynak ve cnc temizleme
 • Materyelde mükemmeliyetçilik( aldığımız tüm materyeller sertifikalı ve tes edilmiştir)
 • Farklı ülkelerin gümrüklerinde ihtiyaç duyulan sertifikasyonlar
 • Email ve telefonlarınıza hızlı geri dönüş
 • Üretim hızı
 • Çalıştığımız birçok transport firması sayesinde bölgenize ucuz maliyet, yakınlık
 • Sizinle iletişim kurarken, İngilizce, Fransızca, Rusça ve Arapça dil alternatifleri.
 • Ihtiyaç durumunda sizi ziyarete herzaman hazırız
 • Ve bizi daha iyi tanımak, neler yapabildiğimizi görmek veya siparişlerinizi kontrol etmek için fabrikamıza her zaman bekliyoruz.
mission-vision

Misyon

  Yarattığımız değerlerle gelişen teknolojileri özümseyerek, edinerek, insan kaynaklarımızı sürekli geleceğe hazırlayarak, paslanmaz sac şekillendirme, ve endüstriyel mutfak alanlarında üretici ve diğer tüm müşterilerimizin bugün ve gelecekteki beklentilerini karşılamak, vazgeçilmez üreticilerinden biri olmak, zor olan teknolojik alanlarda katma değer yaratmak.

Vizyon

  Ulusal ve uluslararası pazarda, faaliyet alanlarımızda, tüm yeteneklerimizle fark yaratan, ve tercih edilen firmalardan biri olmak. Tüm paydaşlarımızın sürekli mutluluğunu sağlarken kendini sürekli geliştirerek sektördeki önderliğini kalıcı kılan, bir dünya markası yaratmak.

 

kalite

Bilge İnoks, olarak üretmekte olduğumuz paslanmaz çelikten mamül ev ve sanayi tipi mutfak gereçlerinde,

 • Kaliteyi temel hedef olarak benimsemek ve uygulamak.
 • İç piyasalarda sağladığımız başarıyı dış pazarlara da taşımak
 • İç ve dış pazarlardaki müşterilerimizin istekleini göz önünde bulundurarak müşterilerimizin memnun kalmasını sağlamak için gerekli hizmet ve servisi vermek.
 • Tüm çalışanlarımızın katılımıyla kalitemizi sürekli iyileştirmek ve firmamızın gelişimini sağlamak.
 • Ulusal ve uluslararası standartlar ile yasal şartlara uygun olarak; ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalitesini arttırmak

ana hedeflerimizdir. Kaliteyi sağlamak için uygulayacağımız temel ilkelerimiz;

 • Tüm personel arasında gerekli dayanışmayı sağlamak.
 • Her bölüm için, gerekli ve istenen özelliklere uygun eleman çalıştırmak.
 • Çalışanlarımıza teknolojik gelişmelere uygun eğitim vermek.
 • Çalışma ortamının standardını yükselterek huzurlu ve verimli çalışmak.

Yukarıda belirttiğimiz politikaları ISO 9001:2008 Standardının gereklerine uygun olarak gerekli kaynakları sağlayarak kalite sistemimizin etkinliğini sürekli iyileştireceğiz.

Ergun BİLGE
Yönetim Kurulu Başkanı

bilgi-guvenligi

Hizmet verdiği sektörler için önemli bir tedarikçi olan Bilge İnox San. ve Tic. A.Ş. üst yönetimi ve çalışanları olarak, iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarımıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;

 • Bilgi güvenliği yönetim sistemimizin ISO 27001:2013 standardının gereklerini yerine getirecek şekilde dokümante edilmesi, belgelendirilmesi ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi,
 • BGYS ile ilgili uygulanabilir şartların yerine getirilmesi,
 • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin yürütülmesi için güncel sorumluluk ve yetkilere ilişkin rollerin belirlenmesi,
 • Temel ve destekleyici iş faaliyetlerimizin kesintisiz devam etmesinin sağlanması,
 • Bilginin sadece yetkili kişiler tarafından erişilebilir olmasının ve görevler ayrılığının sağlanması,
 • BGYS’nin uygulanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için gerekli kaynağın sağlanması,
 • Bilgi varlıklarına yönelik risklerin sistematik olarak yönetilmesi,
 • Ülkemizde Bilgi Güvenliği ile ilgili tüm kanun ve yönetmeliklere uyulması,
 • Bilgi Güvenliği ile ilgili teknolojik gelişmelerin yakından izlenmesi,
 • Eğitimin öneminin farkında olarak, tüm çalışanlarımıza BGYS ile ilgili gerekli eğitim olanaklarının sağlanması,
 • BGYS için gerekli insan kaynağının desteklenmesi yönünde uyguladığımız faaliyetlerimizi, diğer yönetim sistemlerimiz ile birlikte yönetmeyi taahhüt etmekteyiz.

Endüstriyel mutfak üretimi sektöründe bilgi güvenliği açısından seviyemizle örnek bir kuruluş olmak için tüm gücümüzle çalışırız.

Bu bağlamda kuruluşumuzda çalışan herkes ve Bilge İnox San. ve Tic. A.Ş. bilgi varlıklarına erişen/erişme yetkisi olan paydaşlarımız, 3. taraflar ve tedarikçilerimiz de bilgi güvenliği ile ilgili ana politikamıza uymak konusunda sorumluluk sahibidir.

Bilge İnox San. ve Tic. A.Ş.
YÖNETİM KURULU